IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

 1. W środę rocznica świeceń biskupich ks. arcybiskupa Adama Szala, a w czwartek dzień jego imienin, polecajmy go naszym modlitwom.
 2. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ją przeczytaniem Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa i modlitwą. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wigilię Bożego Narodzenia chociaż w tym dniu nie ma postu. W wieczór wigilijny, kiedy oczekujemy na Boże Narodzenie nie podaje się do stołu żadnych napojów alkoholowych.
 3. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim “Urbi et Orbi”.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Po każdej mszy św. poświęcenie owsa. Taca przeznaczona na Seminarium.
  W Boże Narodzenie jak i w II dzień świąt msze św. będą odprawiane o godz 7.30 i suma o godz. 11.00. Po południu mszy św. nie będzie.
  Wolica – 9.30.
 5. Pasterka o godz. 23.30. Wolica – godz. 22.00.
 6. Taca mszalna z pasterki przeznaczona jest na fundusz ochrony życia w Archidiecezji.
 7. W poniedziałek i czwartek najbliższy msza św. będzie odprawiona rano o godz. 7.30. Po niej do godz. 9.00 możliwość spowiedzi. We wtorek i środę msza św. wieczorem o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. możliwość spowiedzi.
 8. Tygodnik “Niedziela” do odebrania w zakrystii. W zakrystii można także nabyć za wolne datki dwumiesięcznik „Miłujcie się”
 9. Sprzątanie kościoła w środę po Mszy wieczornej.