6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17. 05. 2020 r.

  1. W poniedziałek, wtorek i we środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. W normalnym czasie poszlibyśmy w uroczystej procesji do krzyży przydrożnych i kapliczek aby modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, ale ze względu na przepisy epidemiczne modlitwy te odmówimy w kościele po Mszy Świętej o godzinie 18.00 . Taca dzisiejsza przeznaczona na parafie potrzebujące pomocy.
  2. W środę rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka. W czwartek rocznica ingresu ks. abp. Adama Szala do bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
  3. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.
  5. Przypominając o obowiązkach wynikających z przykazań kościelnych, zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego wynika, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Zachęcamy jednocześnie do regularnej spowiedzi świętej, która jest źródłem łaski uświęcającej i daje nam możliwość przyjmowania Ciała Pańskiego.
  6. Tygodnik “Niedziela” do odebrania z zakrystii.
  7. Sprzątanie i ubieranie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 .